Sprężarki przewoźne
Przemysłowe sprężarki przewoźne CompAir i Champion do profesjonalnych zastosowań tam, gdzie nie ma energii elektrycznej, a wymagania są niezwykle wysokie.
Poniżej są linki do podstron, a każda z nich opowiada o różnych markach sprężarek przewoźnych należących do grupy Gardner Denver:
Te same podstrony są podlinkowane na końcu, więc możesz też dowiedzieć się czegoś więcej o sprężarkach przewoźnych przewijając stronę do końca.
Charakterystyka sprężarek przewoźnych
Zaprojektowane zostały do pracy w każdych warunkach, a cel jest jeden: dostarczyć sprężone powietrze w sposób niezawodny, o odpowiedniej jakości i wydajności.
Musi też posiadać wymagane ciśnienie odpowiednie do zastosowania. Sprężarki przewoźne pracują w różnych aplikacjach - sprężone powietrze służy do wdmuchiwania kabli, wiercenia, zasilania młota więc powinny być odpowiednio wyposażone, a opcje szeroko dostępne.
Mobilność sprężarki przewoźnej w trudnych warunkach to priorytet.
Powinna też posiadać łatwy dostęp do wszystkich obszarów serwisowych tak by łatwa obsługa w tych warunkach była zaletą wkomponowaną w konstrukcję.
Sprężarki przewoźne pracują często blisko skupisk miejskich więc muszą też posiadać niski poziom hałasu i emisji spalin.
A na koniec powinny oszczędzać paliwo podczas pracy i ich napęd musi być niezawodny.
Te wszystkie wymogi są spełnione w serii C sprężarek przewoźnych CompAir i Champion gdzie zastosowano najnowsze trendy oczekiwań użytkowników i rozwiązań technologicznych w produkcji sprężonego powietrza.
Budowa sprężarki przewoźnej
Mobilność
Sprężarka przewoźna zwana też sprężarką mobilną jest sprężarką powietrza zamocowaną na ramie z zaczepem i można ją przemieszczać podłączając do haka transportowego samochodu.
Są to też sprężarki kompaktowe o niskim ciężarze, małych gabarytach, z uchwytem, na kołach i można ją wciągnąć do samochodu dostawczego lub pick-up'a.
W filmie pt. "Sprężarka przewoźna CompAir C14" pokazujemy jak zbudowana jest jedna z najmniejszych sprężarek przewoźnych firmy CompAir.
Sprężarką przewoźną jest też sprężarka na ramie z zawiesiami, którą można podczepić pod dźwig, albo helikopter i przemieścić powietrzem w miejsce docelowej eksploatacji.
A sprężarka zasilana energią elektryczną o zmiennej prędkości obrotowej zamontowana na przyczepie? To też jest sprężarka mobilna.
Oznacza to, że sprężarka przewoźna musi posiadać ramę, podwozie, układ jezdny do przemieszczania jej w terenie. Układ ten musi być na tyle wytrzymały i niezawodny, bo może pokonywać setki kilometrów do miejsca, w którym będą wykorzystane.
Sprężarka i silnik
Drugim systemem jest sam stopień sprężający napędzany silnikiem. Silnik może być benzynowy albo wysokoprężny.
Odporność silnika na zwiększone zapylenie występujące w miejscach użytkowania poprzez doskonały system filtracji powietrza jest obowiązkowa.
Najczęściej wykorzystywaną sprężarką powietrza w profesjonalnych sprężarkach przewoźnych są sprężarki śrubowe, ale również dostosowane swoją konstrukcją do ekstremalnych warunków pracy uwzględniając eksploatację w ujemnych temperaturach otoczenia i wysokim zapyleniu.
Ze względu na trudne warunki użytkowania, sterowanie parametrami roboczymi musi być proste i czytelne.
Zakres ciśnień i łatwa obsługa
Sprężarki przewoźne przeznaczone są do użytkowania w terenie, tam gdzie terminy wykonania prac są określone, a każda godzina przestoju sprężarki kosztuje czas i pieniądze.
Z tego względu w sprężarkach, dla zwiększenia wydajności, dostępne jest wyższe ciśnienie sprężania niż w stacjonarnych sprężarkach wykorzystywanych w przemyśle oraz system serwisowy zapewniający łatwy dostęp do filtrów oraz szybkie spuszczanie olejów.
Wszystkie modele serii C sprężarek mobilnych CompAir posiadają większość tych cech konstrukcyjnych dobranych tak, żeby w sprężarkach przeznaczonych do konkretnych zastosowań występowały wszystkie niezbędne.
Zastosowania sprężarek przewoźnych
Branże w których stosowane są sprężarki przewoźne charakteryzują cię wykonywaniem wszystkich czynności w terenie. Może to być budownictwo lub górnictwo na powierzchni gdzie występuje wiercenie udarowe, stosowane są młoty pneumatyczne lub kruszarki pneumatyczne.
Inny przykład zastosowania to branża czyszczenia strumieniowego. Do niej zalicza się np. piaskowanie, czyszczenie suchym lodem lub sodowanie.
Sprężarki przewoźne są też do zastosowania w branży telekomunikacyjnej, gdzie są wykorzystywane w przeciskach bezwykopowych kretem albo do wdmuchiwanie kabli.
Opcje sprężarki przewoźnej
Sprężarki przewoźne serii C marki CompAir posiadają opcje wyposażenia doceniane przez użytkowników. Znając potencjalne zastosowanie, gdzie sprężarki mają pracować i jakie parametry są obowiązkowe dla niezawodnej i energooszczędnej eksploatacji, to mogą posiadać następujące wyposażenie:
- Chłodnica końcowa z automatyczną separacją wody. W powietrzu występuje para wodna, która wykrapla się w sprężonym powietrzu, a jest niepożądana przy czyszczeniu suchym lodem, piaskowaniu i innych aplikacjach. Chłodnica końcowa ogranicza ilość wody w sprężonym powietrzu, a dodatkowy wymiennik ciepła wykorzystuje ciepło pochodzące z układu olejowego do podgrzewania sprężonego powietrza i zapewnia ochronę narzędzi przez zamarzaniem w ujemnych temperaturach otoczenia.
- Filtry dokładne montowane za chłodnicą końcową zabezpieczają narzędzia pneumatyczne. Stosowane są filtry dokładne z resztkową zawartością oleju mniejszą niż 0,01 ppm.
- Termostat temperatury oleju zapewnia bezpieczną pracę sprężarki w ujemnych w temperaturach otoczenia. Dzięki temu narzędzia pneumatyczne są również zabezpieczone przed zamarzaniem. Ta opcja występuje w mniejszych sprężarkach przewoźnych, a od modele C20 i większe posiadają termostat w standardzie.
- Naolejacz jest do zastosowania, gdy pracujesz z narzędziami pneumatycznymi, które do prawidłowej pracy wymagają smarowania. Korzystając z opcjonalnego naolejacza mamy gwarancję ich bezpiecznego i niezawodnego użytkowania.
- Bęben na wąż. Podczas eksploatacji sprężarki przewoźnej w trudnym terenie łatwiej jest podejść z narzędziem pneumatycznym niż przesuwać sprężarkę. Dla łatwości użytkowani w takich warunkach występuje opcjonalny bęben, który mieści 20 metrów węża i pozwala na szybkie przemieszczanie narzędzi.
- Kolor i oznakowanie wg. specyfikacji klienta. Wprawdzie nie jest to opcja ułatwiająca pracę w terenie, ale za to ułatwia identyfikację sprężarki przewoźnej na terenie budowy, albo w przypadku kradzieży.
- Jest jeszcze dostępnych wiele innych opcji ułatwiających pracę w miejscu eksploatacji, albo dostosowujących sprężarkę do zastosowań. Nazwa AirPlus obejmuje również ramę bezwyciekową, generatory prądotwórcze, zdalny start-stop lub dodatkowe wyposażenie silnika spalinowego. Więcej informacji dostępnych jest w ulotce.
Podstawowe informacje techniczne
Potrzebujesz więcej danych? Sprężarki przewoźne CompAir podzielone są na kategorie w zależności od wydajności.
Począwszy od najmniejszej sprężarki C10, aż do największej turbosprężarki C230.
Całkowity zakres wydajności jest od 1,0 m³/min do 27 m³/min.
Ciśnienie robocze od 6 bar do 24 bar. Są też wersje, gdzie jest możliwość regulacji ciśnienia np. w zakresie 6-14 bar, a wydajność pozostaje niezmieniona.
Wybierz interesującą cię sprężarkę jedną z docenianych na całym świecie i stworzonych z myślą o niezawodnej dostawie sprężonego powietrza w trudnych warunkach.
Produkty CompAir i Champion spełniają potrzeby najbardziej wymagających klientów, a ich wydajność i cicha praca są wyznacznikiem standardów w tej branży.
Więcej informacji na dedykowanej stronie
Jeżeli szukasz więcej informacji nt. sprężarek przewoźnych CompAir i Champion to zapraszamy na dedykowaną stronę www.sprezarki-przewozne.com.pl, na której znajdziesz podstawowe dane techniczne produktu. Są tam też ulotki na każdy model urządzenia oraz informacje o warunkach gwarancji.
Serwis - Technika Systemów Sprężonego Powietrza
Nasza firma specjalizuje się w serwisowaniu sprężarek stacjonarnych i przewoźnych z grupy Gardner Denver. Oferta sprężarek przewoźnych obejmuje urządzenia marki CompAir i Champion.
Polska jest duża, ale niezależnie jaki to jest region kraju , w którym eksploatowana jest sprężarka to przyjeżdżamy szybko wykonać przegląd lub usunąć awarię sprężarki przewoźnej. Dzięki naszej mobilności użytkownik sprężarki przewoźnej może skoncentrować się na wykonywaniu swojej pracy w każdych warunkach eksploatacji.
Gdy przedsiębiorstwo rozwija się i potrzebne są następne sprężarki przewoźne to możemy pomóc w doborze.
Naturalnym wyborem są niezawodne sprężarki przewoźne CompAir i Champion dostosowane swoją konstrukcją do wymagań, ale to użytkownik określa do czego potrzebny jest mu nowy kompresor przewoźny i jakie powinien mieć wyposażenie korzystając z naszej wiedzy.