Zestawy serwisowe do sprężarek

Zestawy serwisowe do sprężarek

W celu utrzymania wysokiej niezawodności sprężarek należy poddawać ją okresowej obsłudze serwisowej, która jest również warunkiem niezbędnym do rozliczania napraw gwarancyjnych.


Kiedy stosuje się zestawy serwisowe?

Sprężarki łopatkowe Hydrovane lub śrubowe Gardner Denver, CompAir, Champion będące w naszej ofercie, podlegają przeglądowi okresowemu (w zależności od modelu), co każde 2.000, 4.000 lub 6.000 oraz 20.000 lub 24.000 godzin.
W czasie przeglądu, oprócz weryfikacji stopnia zużycia różnych części lub poprawności działania systemów, wymieniane są niektóre części eksploatacyjne.


Zestawy serwisowe

Dla ułatwienia obsługi producent zgrupował te części i stworzył odpowiednie zestawy serwisowe.
Użytkownicy kompresorów łopatkowych Hydrovane, którzy preferują samodzielną wymianę części, mogą skorzystać z naszej oferty sprzedaży zestawów serwisowych i oleju do sprężarek.

W skład zestawu wchodzą elementy najwyższej jakości, pochodzące od producenta „pierwszego wyposażenia (OEM)” lub są oryginalnymi produktami producenta sprężarek.
Stosujemy wyłącznie oryginalne filtry i separatory Mann-Hummel oraz Crossland.

Zestaw serwisowy do sprężarek Hydrovane

Przykładowe zestawy do sprężarek łopatkowych Hydrovane, na które realizujemy zamówienie:

  • Podstawowy zestaw serwisowy KM – skład zestawu to komplet materiałów do wykonania serwisu podstawowego (co każde 2.000 godzin pracy) takie jak filtry oleju i powietrza, uszczelki dla zaworów wlotowego, wylotowego, próżniowego i serwozaworu.
  • Zestaw serwisowy separatorów KS – skład zestawu to elementy separatora i jego uszczelki, termostat – do wymiany, co każde 4.000/6.000 godzin.
  • Zestaw serwisowy główny KT – skład zestawu to części przeznaczone dla wykonania naprawy głównej sprężarki, wymiany uszczelniacza wału, wkładki sprzęgłowej i samego stopnia sprężającego – do wymiany, co każde 20.000/24.000 godzin.

Dodatkowy zestaw serwisowy

Dla zapewnienia pełnego wsparcia produktowego, producent sprężarek powietrza Hydrovane stworzył również dodatkowe zestawy serwisowe, które stosowane są w miarę potrzeby eksploatacyjnej. Do takich zestawów należą filtry obudowy, zestaw elektrozaworów, zestaw przekaźników, zestaw panewek lub zestaw elektryczny.

Kompletność zestawów serwisowych.

We wpisie na naszej stronie blogowej omawiamy skład zestawu serwisowego KM85. Warto rozważyć zamawianie produktów od sprawdzonych dostawców, żeby nie zabrakło kilku uszczelek ważnych dla eksploatacji sprężarki. Problematyka jest na tyle ważna, że udostępniliśmy również film omawiający zestawy pt. "Części sprężarek powietrza".

Nim złożysz zamówienie

Zestaw serwisowy lub części dobieramy do modelu sprężarki powietrza, ale też rozmawiamy o stanie technicznym kompresora. Od niego zależy konieczność wymiany dodatkowych części.

Dlatego też w celu doboru prawidłowego zestawu serwisowego lub odpowiednich części do eksploatowanej sprężarki wskazana jest jednak rozmowa telefoniczna. Podczas rozmowy przekażemy odpowiednie informacje techniczne, oraz cenę netto i brutto potrzebnych części.
Na koniec podsumujemy wszystkie koszty niezbędne do obsługi serwisowej sprężarki.
Zgodnie z naszym doświadczeniem, nie zawsze konieczna jest wymiana wszystkich części, ale czasami trzeba wymienić ich więcej niż przewiduje instrukcja obsługi, bo warunki eksploatacji są bardziej uciążliwe niż przewidział to producent.

Nasz magazyn

W naszym magazynie posiadamy także dużo innych części do naprawy sprężarek.
Nawet dla najstarszych modeli sprężarek powietrza jesteśmy w stanie zapewnić kompletne zestawy i części zamienne.
Oferowany przez nas olej przeznaczony do sprężarek powietrza zapewnia ich prawidłową pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Wszyscy nasi technicy zgodnie twierdzą, że po dziesiątkach otwartych stopniach sprężających i widoku ich wnętrz po awarii, nie zalecają stosowania olejów syntetycznych.

Serwis i zestawy serwisowe

Posiadamy doświadczenie w serwisowaniu kompresorów powietrza i pomp próżniowych, koszty usługi nie są wysokie, więc warto rozważyć zamówienie pełnej usługi jednak wybór należy do Ciebie.
W artykule na naszej stronie blogowej, wpis pt. "Co różni używane sprężarki OLX od sprężarek TSSP" przedstawia historię jednego klienta, który wprawdzie kupował używaną sprężarkę, ale morał może dotyczyć również zakupu samego zestawu serwisowego.

Korzyści to zamówienie komplementarnej usługi i pełna gwarancja na funkcjonalność sprężarki powietrza w zakresie wykonanej usługi. Innymi słowy - produkcja powietrza bez zmartwień.

Posiadamy też kody dostępu, żeby skasować błędy i móc monitorować eksploatację kompresora w czasie. Naprawiamy to, czego inni nie potrafią i mamy na to dowody – setki zadowolonych użytkowników sprężarek. Przeczytaj więcej o naszym serwisie i podejmij decyzję. Możesz też zadzwonić do nas i wtedy chętnie opowiemy Ci jak możemy pomóc w doborze części i olejów.

×
×