Blog

Osuszacz ziębniczy i jego serwis

Zbliża się gorące lato. Osuszacz ziębniczy będzie miał trudne warunki eksploatacyjne.

Częściowo możesz mu pomóc we własnym zakresie, ale nasz serwis sprawi, że pozbędziesz się wody w instalacji.

Nowe sprężarki FM22+

Sprężarki Champion FM22+ i FM22+RS to dwa nowe modele w rodzinie kompresorów Champion posiadające zwiększoną o 10% wydajność FAD.

Zapewniają wydajność pomiędzy sprężarkami o mocy silnika 22kW i 30kW.

 

Sprężarka do piaskowania

Mieliśmy telefon od użytkownika, który dopiero kupił sprężarkę do piaskowania 7,5kW, zbiornik 350 litrów i piaskarkę 200 litrów.

Użytkownik żalił się, że nie może dobrze piaskować i chciał dowiedzieć się gdzie jest problem, bo sprzedawca zapewniał go, że wszystko będzie prawidłowo działać.

Piaskarka do kompresora

Piaskowanie to proces technologiczny polegający na czyszczeniu powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza.

Oznacza to, że od prawidłowego doboru piaskarki i kompresora do piaskowania zależy skuteczność i szybkość czyszczenia czyli TWOJE pieniądze.

Kompresor do piaskowania

Do skutecznego i profesjonalnego piaskowania potrzebny jest prawidłowo dobrany kompresor. Podstawowe parametry brane pod uwagę to wersja ciśnieniowa, wydajność przy różnych ciśnieniach roboczych i zdolność do ciągłej pracy.

Dlatego na tym etapie nie bierzemy pod uwagę sprężarek tłokowych.

 

Jaki kompresor do warsztatu

Nowy kompresor śrubowy to inwestycja minimum kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli taka inwestycja ma się zwrócić w krótkim czasie, to powinien to być profesjonalny zakład produkcyjny lub usługowy wykorzystujący narzędzia pneumatyczne.

Kompresor też powinien być dla profesjonalistów. Tylko jaki?

Monitoring kompresora

Sprężone powietrze wykorzystujesz do produkcji. Każdy dzień produkcji to może być wartość dziesiątek albo setek tysięcy złotych.

I tą wartość warto zabezpieczyć poprzez monitoring kompresora śrubowego.

Kompresor śrubowy 45kW

Wprawdzie pokazany kompresor śrubowy 45kW już jest sprzedany, ale możemy zaoferować Ci drugi taki sam - Gardner Denver VS45 z falownikiem.

Kompresor, który idealnie nadaje się do produkcji sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach, gdzie zużycie sprężonego powietrza jest zmienne.

Osuszacz adsorpcyjny regenerowany na gorąco

Osuszacz adsorpcyjny działa na zasadzie migracji wilgoci do materiału osuszającego. Jest nim adsorbent posiadający zdolność nasycania się parą wodną. Posiada on stałą pojemność adsorpcyjną, po której osiągnięciu musi zostać zregenerowany lub wymieniony. Jedna z metod regeneracji jest regeneracja na gorąco z wykorzystaniem dmuchawy i nagrzewnicy.

Problemy z osuszaczem adsorpcyjnym

W okresie międzyświątecznym zadzwonił użytkownik sprężarek o znamionowej mocy silnika 15kW. Chciał porozmawiać o osuszaczu adsorpcyjnym. Okazało się, że zakupił osuszacz adsorpcyjny regenerowany na gorąco i są problemy z jego poprawną praca.

Nowe modele sprężarek dwustopniowych o mocy 110 i 132kW

Nowe dwustopniowe sprężarki śrubowe smarowane olejem oznaczone symbolem FC (FourCore) o znamionowej mocy silnika 110 i 132 kW są już oficjalnie włączone do linii sprężarek dwustopniowych.

Filtr powietrza do kompresora

Chronisz swoje płuca w zapylonym i agresywnym otoczeniu? To zadbaj też o swoją sprężarkę !

Wymiana filtra powietrza nie boli, a pomaga utrzymać sprawność kompresora.

Dlaczego osuszacze chłodnicze potrzebują filtrów wstępnych?

Aby zapewnić optymalną pracę osuszaczy i chronić urządzenia końcowe, niezbędna jest instalacja filtrów wstępnych. A co się dzieje, gdy o tym zapomnisz?

Nowy osuszacz chłodniczy Gardner Denver Sub-Zero -20C

Spotkaliśmy niedawno klienta, który chciał wyposażyć swój system sprężonego powietrza w osuszacz chłodniczy. Właściwie to w kilka osuszaczy. Jeden miał być przy sprężarce. Pozostałe, małe osuszacze chłodnicze przy wycinarkach laserowych.

NOWY, zintegrowany osuszacz powietrza !

Gardner Denver dodaje nowy opcjonalny w sprężarkach śrubowych stało- i zmiennoobrotowych o mocy 55 i 75kW. Nowa opcja dotyczy również modeli o zwiększonej wydajności oznaczonych -e.

Przegrzewanie się sprężarek

Jest lato, a temperatura otoczenia w cieniu dochodzi w tym roku do 35-36ºC. Przegrzewanie się sprężarek latem to norma, ale czy na pewno tak musi być?

Nowe modele osuszaczy Gardner Denver

W maju 2023 Gardner Denver wprowadził na rynek nowe modele osuszaczy chłodniczych o wydajności od 53 do 80 m3/min.

Sprężarka śrubowa 37kW

Czasami dzwoni do nas potencjalny klient i mówi: „Chcę kupić sprężarkę 37 kW”.

Po kilku pytaniach już wiadomo, że nie do końca orientuje się czego potrzebuje.

Sprężarki Tibbis

Sprężarki Tibbis do pojazdów

Sprężarki łopatkowe w autobusach, trolejbusach, pociągach i tramwajach.

Podnosisz pokrywę silnika lub przedziału maszynowego i widzisz je w niebieskim lub białym kolorze.

 

Przepis na Champion ELITE

Książka kucharska dla sprężarkowców, czyli jak przygotować doskonałą stację sprężonego powietrza. Więcej szczegółów w przepisie :)

Nowe sprężarki Gardner Denver 30-45kW

W odpowiedzi na rosnące wymagania w sprawie energooszczędności, Gardner Denver wprowadził do produkcji nowe sprężarki śrubowe o mocy 30-45kW. Wyższa o 8% wydajność w tym zakresie mocy!

Naprawa kompresorów

Coraz częściej pojawiają się u nas sprężarki śrubowe lub łopatkowe różnych producentów. Są też staruszki, które wymagają wiedzy i doświadczenia. Dlaczego i co z nimi robimy? Przeczytaj i pomyśl nad wyborem Twojego nowego serwisu kompresorów.

Naprawa sprężarek

Do naszego serwisu kompresorów przyjechał kompresor spalinowy. Staruszek miał prawie 25 lat. I nikt go nie potrafił naprawić. Aż do momentu  gdy... 

Centralna próżnia

Centralna próżnia zapewni Ci oszczędności energetyczne, większe bezpieczeństwo produkcji i wyższą jakość produktu finalnego. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni układ, a nasz serwis potem profesjonalnie go obsłuży. Bo mamy wyszkolonych mechaników, wiedzę i doświadczenie oraz odpowiednie części. 

Naprawa sprężarki łopatkowej Hydrovane

Czasami sprężarki trafiają do naszego serwisu po samodzielnej próbie naprawy sprężarki przez użytkownika. Nasze doświadczenie w serwisie i liczne szkolenia mówią nam jak należy naprawić sprężarkę, a nie jak próbować to zrobić. Decyzja jednak należy do klienta.

Filtr powietrza w zapylonej atmosferze

Wkoło latają pyły kruszywa, mąki, pył drzewny lub jakikolwiek inny. A potem przemieszczają się w stronę kompresora. Od Ciebie zależy czy się do niego dostaną. Sprawdź co możesz zrobić we własnym zakresie nim przyjedziemy Ci pomóc. 

Dmuchawa bocznokanałowa z falownikiem

Chcesz dobrać dmuchawę do swojego procesu lub ją wymienić na nową? Jednocześnie masz wątpliwości co do obecnie eksploatowanej? W takim przypadku warto pomyśleć o dmuchawie bocznokanałowej z falownikiem.

Filtr próżniowy w komorze próżniowej

Mamy takiego klienta z Podlasia, który miał kiedyś problem ze swoją instalacją próżniową. Jest producentem pieczarek białych.

Pompa kłowa czy łopatkowa?

Zadzwonił do nas Kierownik Oczyszczalni Ścieków. Jakiś czas temu pojawił się problem z uzyskiwaniem prawidłowego nadciśnienia, co skutkowało brakiem mieszania osadów w osadniku wtórnym przez podnośnik powietrzny zwany podnośnikiem cieczy lub pompą mamutową.

Filtry próżniowe - Demister

Demister jest też zwany odmgławiaczem, odkroplaczem lub demoisterem. W samej nazwie zawarta już jest jego podstawowa funkcja czyli pozbywanie strumienia gazu wilgoci lub cieczy w postaci kropli.

Sprężarki w przepompowni ścieków

Pneumatyczne przepompownie ścieków i Bezemisyjny transport ścieków to rozwiązanie problemu odorów w kanalizacji. Pomagają w tym sprężarki śrubowe Champion !

Filtry próżniowe

Do wytworzenia próżni wykorzystywana jest pompa próżniowa, ale żeby jej eksploatacja była niezakłócona to powinna być ona zabezpieczona przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń, które pompa może zassać.

Poziomy próżni i dobór pompy próżniowej

Ciśnienie poniżej ciśnienia atmosferycznego nazywa się próżnią. Ale jakie są jej poziomy? Jakie pompy próżniowe są zdolne wytworzyć określony poziom próżni? O tym w niniejszym wpisie.

Zbyt późna wymiana oleju w kompresorze

Błąd Pana Jacka kosztował go trochę nerwów i znacznie więcej pieniędzy. Nie popełniaj tego samego błędu! Wymień olej na czas!

Remont łopatkowej pompy próżniowej

Gdy poziom i wydajność próżni spadają - czas na remont pompy próżniowej i naszą usługę. Sprawnie przeprowadzony remont to gwarancja Twojej konkurencyjności na rynku. 

Pomieszczenie sprężarek czyli sprężarkownia

Jeżeli masz problem z wysoką temperaturą oleju w sprężarce i działasz w „zapylonej” branży to ten artykuł pomoże Ci ją obniżyć.

Serwis pomp próżniowych

Od sprawności pomp próżniowych zależy niezawodność i stabilność próżni w zakładzie. Od naszego serwisu zależy ich sprawność.

Co różni używane sprężarki OLX od sprężarek TSSP?

Zakres przygotowania sprężarki do sprzedaży to podstawowa różnica. Rzetelność serwisu i okres gwarancji to nasze atuty!

Jak dobrać sprężarkę powietrza?

Od tej decyzji zależą twoje rachunki za energię elektryczną. Zaufaj sprawdzonej firmie i poproś o dobór kompresora. Zaproponujemy sprawdzoną konstrukcję, dostosowaną to twojej aplikacji i dodatkowo w atrakcyjnej cenie.

Olej do kompresora

Jaki olej do kompresora? Odpowiedź jest jedna i prosta – odpowiedni. W artykule opowiemy o zasadach doboru oleju do sprężarki.

Zestaw serwisowy KM85 do sprężarek Hydrovane

W skład zestawu serwisowego sprężarek łopatkowych KM85 wchodzi szereg uszczelek i oringów odpowiedzialnych za utrzymanie szczelności wewnątrz sprężarki.

Kompresory łopatkowe

Kompresory łopatkowe są znane jako niezawodne, trwałe i energooszczędne. Dlaczego? Sprawdź w artykule i zadzwoń do nas po ofertę.

Uzdatnianie sprężonego powietrza

Uzdatnianiem powietrza nazywamy proces, podczas którego usuwane są zanieczyszczenia atmosferyczne, wilgoć czy cząsteczki, które znajdują się w powietrzu.

Jak dbać o sprężarki śrubowe?

Sprężarka śrubowa spręża gaz/powietrze poprzez zmniejszanie się przestrzeni pomiędzy dwoma śrubami. A jak utrzymać jej sprawność przez długie lata? O tym w artykule.

×
×