Sprężarki używane

Sprężarki używane – jak kupić używaną sprężarkę powietrza w dobrym stanie ?

Kompresory używane są dostępne w ofercie firm sprzedających sprężarki łopatkowe, sprężarki śrubowe albo na znanych portalach aukcyjnych. Co to oznacza, że używany kompresor jest w dobrym stanie?
   
Zadzwonił do nas kiedyś Pan Jakub, klient z południa Polski, właściciel jednego z zakładów przemysłu chemicznego i zwrócił się do nas z prośbą. Spytał, czy może wysłać nam swoją używaną sprężarkę powietrza kurierem i poprosił o szybką wycenę wykonania „gruntownego” przeglądu. W zakresie naszych usług są używane sprężarki śrubowe, ale pytanie dotyczyło sprężarki łopatkowej Hydrovane V18.

Dla zainteresowanych dodamy, że sprężarki tłokowe nie są rodzajem sprężarek, którymi zajmujemy się. Oferujemy jedynie takie sprężarki, które będą tłoczyć sprężone powietrze w małych i średnich zakładach produkcyjnych, a sprężarki tłokowe do nich nie należą.

Jak wyceniamy sprężarki używane?

Wyceniliśmy przegląd wraz z wymianą odpowiednich części takich jak uszczelki, przewody, filtry, części elektryki oraz lakierowanie obudowy.

Powiedzieliśmy, że oferujemy wszystkie modele śrubowe oraz sprężarki łopatkowe z grupy Gardner Denver, więc za niewielką dopłatą miałby nowy kompresor z długim okresem gwarancji, a po naszym przeglądzie to będą dwa lata gwarancji. I tak bardzo dużo, ale nie tyle co na nowy kompresor.

Pan Jakub powiedział, że kompresor śrubowy nie wchodzi w grę i dopytywał się, co wpływa na cenę serwisu sprężarki.

Opowiedzieliśmy o tym, co różni używane sprężarki dostępne na rynku od sprężarek, które sami remontujemy. O różnicach możesz przeczytać na naszym blogu we wpisie pt. "Co różni używane sprężarki OLX od sprężarek TSSP"

Części do używanych kompresorów

Dodatkowo opowiedzieliśmy o częściach do kompresorów z naszej oferty. W zestawie serwisowym znajduje się szereg uszczelek, uszczelniaczy i o-ringów oraz filtry i separatory. Każda z tych części do sprężarek powietrza jest potrzebna, a brak wymiany niektórych części może spowodować wycieki oleju, nieprawidłową pracę sprężarki i konieczną naprawę kompresora, której można uniknąć.
 
O zestawie serwisowym napisaliśmy w artykule pt. "Zestaw serwisowy KM85 do sprężarek Hydrovane"


 
Jeżeli chcesz zobaczyć na filmie jak taki zestaw wygląda, z czego się składa to zapraszamy do obejrzenia filmu pt. "Części do sprężarek"
Sprężarki śrubowe posiadają podobne zestawy serwisowe.

Jaki olej do kompresora?

Pan Jakub spytał jeszcze jaki olej do sprężarki zalecamy.
Wyjaśniliśmy funkcje oleju do kompresora, bo olej nie tylko smaruje powierzchnie i łożyska.
Dodatkowo uszczelnia, chłodzi, zabezpiecza przed korozją, redukuje głośność i wypłukuje zanieczyszczenia. Zły dobór oleju do kompresora to ryzyko awarii i koniczność naprawy sprężarki. Więcej o doborze oleju napisaliśmy w artykule pt. "Olej do kompresora".
 
Pan Jakub spytał się czy możemy zaoferować olej, który będzie sprawował się tak samo dobrze jak oryginalny olej do sprężarek łopatkowych Hydrovane FluidForce 2000hr i mieliśmy dla niego atrakcyjną propozycję dobrego oleju w rozsądnej cenie.

Jak wykonujemy serwis sprężarki?

Do remontu stopnia sprężającego (sprężarki łopatkowej o mocy 37kW) wykorzystaliśmy zestaw naprawczy KM85 i pokazaliśmy go na filmie pt. "Serwis kompresora"
Krok po kroku od czyszczenia wirnika z nagaru poprzez montaż wirnika, łopatek i pokryw, aż do montażu płaszcza separatora oleju. A to nie wszystko, bo przecież jest jeszcze wymiana styczników, przekaźników, przewodów pneumatycznych, wkładek sprzęgła itp.


 
Zlecając nam przegląd lub naprawę sprężarki masz pewność, że przeszła ona wszystkie niezbędne wymiany części do kompresorów i testy pod kątem stanu technicznego. Dzięki temu jesteśmy pewni pracy sprężarki powietrza i możemy objąć ją nawet dłuższą gwarancją niż inne firmy dają standardowo na kompresor używany.
 
Pan Jakub zaakceptował wycenę i powiedział nam, że przez cały okres dotychczasowej eksploatacji sprężarka powietrza go nie zawiodła, więc chce jej przywrócić drugą młodość, bo wiążą się z nią bardzo dobre wspomnienia rozwoju jego firmy. Poprosił tylko, żeby przegląd zrobić jak najszybciej to jest możliwe, bo już mu jej brakuje (mimo, że w jego sprężarkowni kompresor Atlas Copco produkuje powietrze). W ten sposób daliśmy klientowi wspomnienia pierwszych lat eksploatacji i drugie życie sprężarce łopatkowej Hydrovane V18.

Używane sprężarki z Technika Systemów Sprężonego Powietrza

Zakup urządzenia używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Kupujemy przecież produkt, który już wcześniej poddawany był eksploatacji przez innego użytkownika i jego działanie uzależnione jest od wcześniejszej dbałości.
Sprężarka używana niezależnie jaki jest jej rok produkcji, może być tak samo dobra jak nowa pod warunkiem rzetelnego wykonania serwisu przez osoby z doświadczeniem, wymiany wszystkich niezbędnych części do kompresora i zastosowaniu odpowiedniego oleju do sprężarki. To kompresor wyprodukowany kilkanaście lat temu, w czasach gdy jakość i niezawodność była w cenie, a produkt nie był jednorazowego użytku.

Nabywając w naszej firmie jedną z maszyn używanych sprężarki Hydrovane lub sprężarki śrubowe głównie Gardner Denver, CompAir, Atlas Copco lub Kaeser to masz pewność, że przeszła ona wszystkie niezbędne przeglądy konserwujące i testy pod kątem stanu technicznego, a ich działanie będzie niezakłócone.

Dlaczego używana sprężarka z TSSP?

Przeczytaj opis jednej historii, która wydarzyła się w 2020/21 roku. Klient kupując używany kompresor z OLX nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków, a potem zaczęło się - opis historii w artykule pt. "Co różni używane sprężarki OLX od sprężarek TSSP?".

Niezależnie od tego, czy jest to kompresor używany zlecony do serwisu, czy jest to kompresor używany odkupiony od klienta, to tak samo rzetelnie podchodzimy do jego renowacji bo w praktyce wymagania i oczekiwania klienta są takie same: sprawny kompresor, bez względu na jego wiek, za rozsądną cenę odzwierciedlającą jego jakość. I taka jest nasza oferta.

Wybór maszyn używanych w dobrym stanie jest nieduży. Za każdym razem trzeba kontaktować się z nami, żeby zweryfikować jaką posiadamy ofertę sprężarek, używanych bo potencjalnych kupujących jest więcej niż sprężarek. Mogą to być modele śrubowe, ale jednak najpopularniejsze w ofercie są sprężarki łopatkowe. Mogą być już w warsztacie albo w transporcie. Możemy dopiero o niej rozmawiać u klienta pracującego w przemyśle, który chce wymienić ją na nową. Może to też być kończący się wynajem i uwolnienie jej do sprzedaży.

W każdym z tych przypadków kupując używaną sprężarkę w Technika Systemów Sprężonego Powietrza zyskujesz niezawodne urządzenie do pracy, które posłuży Ci jeszcze długi czas.

A jeżeli jeszcze nie wiesz czy warto kupić używaną sprężarkę czy nową, to skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci ofertę na obie sprężarki.

×
×