Sprężarki śrubowe

Przemysłowe sprężarki technologii śrubowej

Poniżej są linki do podstron, a każda z nich opowiada o różnych mocach sprężarek śrubowych Gardner Denver:

Te same podstrony są podlinkowane na końcu, więc możesz też dowiedzieć się czegoś więcej o sprężarkach śrubowych przewijając stronę do końca.

Jeżeli interesuje cię sprężarka śrubowa marki Champion, należącej do grupy Gardner Denver to szczegółowe informacje o marce są dostępne również na końcu strony. To ta sama jakość i niezawodność, ale w niższej cenie. O budowie sprężarek Champion możesz dowiedzieć się przewijając stronę do końca bo zasada działania i cechy konstrukcyjne są wspólne dla wszystkich trzech marek grupy Gardner Denver.

Link do marki Champion: Sprężarki śrubowe Champion.

Zalety sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju

Sprężarki śrubowe przeznaczone są do pracy w trybie ciągłym zapewniając jednocześnie wysoką jakość sprężonego powietrza. Ich trwałość dzięki dokładnemu wykonaniu we własnych fabrykach Gardner Denver potwierdzona jest w zakładach na całym świecie, gdzie znane są ze swojej dużej żywotności.

Olejowe sprężarki śrubowe - zasada działania

Na poniższym schemacie przedstawiamy zasadę działania


Stopień sprężający składa się z obudowy oraz dwóch wirników: wirnika głównego z 5 zębami i wirnika dodatkowego z 6 zębami. Uzębienie zachodzi na siebie.

Oba wirniki osadzone są na łożyskach zamontowanych w obudowie. Wirniki uszczelniane są wtryskiem oleju, który jednocześnie chłodzi je.

Gdy wirniki obracają się, powietrze jest zasysane i zamknięte pomiędzy powierzchniami nośnymi uzębienia wirników, a obudową stopnia sprężającego w tak zwanych komorach sprężania.

Obracające się wirniki powodują, że objętość komór stopniowo się zmniejsza, a ciśnienie powietrza zwiększa się, do momentu gdy sprężone powietrze wypychane jest przez otwór wylotowy obudowy stopnia sprężającego.

Sprężone powietrze jest gorące i zawiera opary oleju więc musi jeszcze przejść przez system separacji oleju i chłodnicę nim trafi dalej do sieci.

Do napędu stosowany jest silnik elektryczny sprzęgnięty z wirnikiem albo bezpośrednio przez przekładnię zębatą albo pasową w zależności od tego jaki to kompresor śrubowy.

Najlepiej obejrzeć jak działa sprężarka śrubowa z wtryskiem oleju na symulatorze:

Część 1zasada działania sprężarki śrubowej (zasada działania stopnia sprężającego)

Część 2zasada działania sprężarki śrubowej (główne komponenty sprężarki śrubowej)

Część 3zasada działania sprężarki śrubowej (obieg powietrza)

Część 4zasada działania sprężarki śrubowej (obieg oleju)

Zastosowania sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe są doskonałym źródłem sprężonego powietrza wszędzie tam, gdzie ważna jest jakość powietrza, ciągła praca sprężarki, niski poziom głośności.

Kompresory śrubowe charakteryzują się bardzo dobrymi wskaźnikami energetycznymi i jednocześnie mogą osiągać wysokie ciśnienia rzędu 13 bar, tam gdzie jest to wymagane przez aplikację.

Przedstawione cechy sprawiają, że sprężarki te są bardzo popularne wśród średnich przedsiębiorstw produkcyjnych i niemal obowiązkowe wśród dużych zakładów przemysłowych, jako źródło sprężonego powietrza, które zapewnia stabilną i bez pulsacyjną produkcję.

Sprężarka śrubowa - Podstawowe parametry techniczne

  • Moc silnika: od 2,2 kW do 250 kW
  • Ciśnienie robocze: od 5 do 13 bar
  • Wydajność: od 0,2 m³/min do 47,1 m³/min
  • Wersje sprężarek śrubowych: stałoobrotowa i zmiennej wydajności z wbudowanym falownikiem (oszczędność energii)

Niektóre modele sprężarek śrubowych są dostępne na zbiorniku (pojemność zbiornika do wyboru z oferty) lub z wbudowanym osuszaczem ziębniczym i posiadają ręczny albo automatyczny spust kondensatu.

W zależności od tego jaka jest moc silnika elektrycznego i serii sprężarek śrubowych, moduły śrubowe mogą być jednostopniowe lub dwustopniowe.

Większość oferowanych sprężarek śrubowych są wyposażone w zdalny monitoring pracy sprężarki.

Sprężarki śrubowe - Producent

W naszej ofercie posiadamy trzy marki tj. Gardner Denver, CompAir i Champion. Są to niezawodne kompresory śrubowe produkowane przez firmy z długoletnim doświadczeniem.

Seria sprężarek śrubowych Gardner Denver i CompAir pokrywa się. Różnią się kolorem i nieznacznie rozwiązaniami technicznymi. Dodatkowo materiały eksploatacyjne są również rozdzielone, ale moc silnika elektrycznego pozostaje ta sama.

Marka Champion odróżnia się od pozostałych marek grupy Gardner Denver tym, że jest marketingowo niżej pozycjonowana. Jest bardziej dostępna cenowo, a wydłużona gwarancja to odpłatna opcja.

Niezależnie od tego, to dalej ta sama wysoka jakość obowiązująca we wszystkich fabrykach grupy Gardner Denver.

Dodatkowo większość komponentów do produktu sprężarka śrubowa jest wspólna dla Gardner Denver, CompAir i Champion.

Kompresory śrubowe – Serwis sprężarek - Technika Systemów Sprężonego Powietrza

Kompresory śrubowe dzięki swojej konstrukcji są wysoko wydajne i niezawodne w produkcji sprężonego powietrza. W przypadku eksploatacji zgodnej z instrukcją obsługi, trwałość modułu śrubowego może pozytywnie zaskoczyć.

Oferta naszego serwisu dostosowana jest do potrzeb użytkownika i nie istnieje odległość, której byśmy nie mogli pokonać, aby korzystając z naszej wiedzy rzetelnie obsłużyć kompresor śrubowy.

Klienci z każdej branży, niezależnie od warunków eksploatacji doceniają te sprężarki powietrza.

Nasz serwis zapewnia materiały eksploatacyjne, przeglądy okresowe, naprawy awaryjne, gdy kompresory śrubowe są eksploatowane w zakładzie.

Tym, którzy chcą wyposażyć zakład w nową sprężarkę śrubową oferujemy prawidłowy dobór sprężarki. Nie tylko ze względu na moc silnika elektrycznego czy konieczność zastosowania osuszacza, ale też dobór wielkości zbiornika i pomiar przepływu jaką wydajność powinien mieć kompresor do planowanych zastosowań. A jeżeli sprężarka ma być z falownikiem lub odzyskiwać ciepło to też chętnie pomożemy bo energooszczędność jest dla nas ważna.

 

  • Sprężarki Gardner Denver o stałej prędkości obrotowej - seria ESM
  • Sprężarki Gardner Denver o zmiennej prędkości obrotowej, z falownikiem - seria VS

ESM 23-29

Wysokowydajny, wytwarzany we własnym zakładzie w Niemczech, stopień sprężający, w zakresie niskich prędkości obrotowych znacznie zmniejsza pobór energii.

Wdrożono nowatorskie i odporne na uszkodzenia uszczelnienia wału wirnika, wbudowany filtr oleju oraz zawór regulacji poziomu oleju. Dzięki temu ograniczono do minimum ilość elastycznych przewodów hydraulicznych i zapewniono najwyższy poziom bezpieczeństwa eksploatacji.

Nowoczesna konstrukcja, wysokiej jakości podzespoły, kontrola jakości produkcji zapewniają niezawodność jakiego oczekiwali użytkownicy sprężarek śrubowych.

Oczekiwali też niskich kosztów eksploatacji i pewności produkcji sprężonego powietrza. Gardner Denver połączył nowoczesny stopień sprężający z energooszczędnym silnikiem elektrycznym IE3 zapewniając optymalne osiągi.

Użytkownicy chcieli też wysokiej jakości sprężonego powietrza w standardzie. Gardner Denver wyposażył sprężarkę śrubową ESM23-ESM29 w wysokowydajny separator oleju – resztkowa zawartość oleju w sprężonym powietrzu jest mniejsza niż < 3ppm.

Dodatkowo zastosował termostatycznie sterowany wentylator chłodnicy, aby zapewnić niską temperaturę sprężonego powietrza niezależnie od tego jak gorący jest olej. Wspomaga też on proces usuwania gorącego powietrza z pomieszczenia sprężarek jeżeli podłączona jest wyrzutnia.

 

×
×