Nowe sprężarki FM22+

Większa wydajność

Sprężarki Champion FM22+ i FM22+RS to dwa nowe modele w rodzinie kompresorów Champion posiadające zwiększoną o 10% wydajność FAD.

Wypełniają lukę wydajności pomiędzy sprężarką Champion FM22 o mocy silnika 22kW i sprężarką Champion FM30 o mocy silnika 30kW.

Sprężarka Champion FM22+ występuje w trzech wersjach ciśnieniowych:

  • ciśnienie robocze 7 bar – wydajność 3,79 m3/min,
  • ciśnienie robocze 8 bar – wydajność 3,55 m3/min,
  • ciśnienie robocze 10 bar – wydajność 3,40 m3/min.

Więcej parametrów technicznych w ulotce.

Te kompaktowe sprężarki śrubowe zapewniają stałą wydajność lub pracę ze zmienną prędkością i wydajnością (wersja RS) nawet w najcięższych warunkach.

Konstrukcja sprężarek

Sprężarki są standardowo wyposażone w silniki o najwyższej sprawności IE3 i obudowy o klasie szczelności IP55.

Dodatkowo oferują jedną z najmniejszych powierzchni podstawy dostępnych obecnie na rynku. Kompresor wolnostojący ma powierzchnię podstawy 79x70cm. Na tyle małą, że zmieści się w każdym warsztacie potrzebującym pewnego źródła sprężonego powietrza.

Może być wykorzystany jako kompresor do piaskowania, kompresor do warsztatu do zasilania narzędzi pneumatycznych lub kompresor do malowania / lakierowania.

W konstrukcji zachowane są pozostałe cechy znane z mniejszych sprężarek tj. prosta instalacja w miejscu eksploatacji, łatwa i tania konserwacja albo automatyczne napinanie paska napędowego zapewniające dłuższą żywotność paska i mniejsze jego zużycie.

Sterownik C-PRO 2.0

Sprężarki Champion FM22+ wyposażone są w sterownik C-PRO 2.0 z zabezpieczeniem sprężarki w przypadku:

  • przekroczenia dopuszczalnej temperatury silnika,
  • przekroczenia dopuszczalnej temperatury sprężarki,
  • odwrotnego kierunku obrotów silnika elektrycznego.

Dodatkowo sterownik zapewnia zdalny rozruch lub wyłączenie kompresora, posiada funkcję sekwensera zarządzającego pracą do 8 sprężarek, posiada programowalne wejścia/wyjścia i pamięta ostatnich 15 błędów zarejestrowanych podczas pracy sprężarki.

Opcje kompresora

Sprężarka Champion FM22+ dostępna jest jako sprężarka samodzielna-wolnostojąca, sprężarka montowana na zbiorniku o pojemności 500 litrów lub montowana na zbiorniku wraz z osuszaczem chłodniczym.

Dostępna jest też wersja FM22+RS o zmiennej wydajności wyposażona w falownik zarządzający prędkością obrotową silnika.

Wersja na zbiorniku Airstation posiada w wyposażeniu osuszacz chłodniczy zapewniający suche sprężone powietrze i ciśnieniowy punkt rosy +3°C (zgodnie z normą ISO 7183, A). Dodatkowo charakteryzuje się bardzo niskim spadkiem ciśnienia w osuszaczu i wysokosprawnym wymiennikiem ciepła.

Układ chłodniczy osuszacza napełniony jest czynnikiem chłodniczym R134a.

O prawidłową pracę osuszacza dba cyfrowy sterownik wskazujący:

  • osiągany punkt rosy,
  • pracę trybu oszczędności energii,
  • pracę trybu konserwacji,
  • błędy operacyjne dla ułatwienia eksploatacji i napraw.

Sprężarki Champion serii FM22+ objęte są standardową 2. letnią gwarancją, ale producent jest pewien swojego produktu i oferuje również opcjonalną 5. letnią gwarancję.

Jako opcja występuje system i-Conn w zestawie retro-fit umożliwiający podłączenie sprężarki do fabrycznego systemu Industry 4.0. Więcej informacji o systemie przeczytasz we wpisie pt. "Monitoring kompresora"

Skontaktuj się

Jeżeli w Twoim warsztacie potrzebny jest kompresor do piaskowania lub zasilenia zakładowej sieci pneumatycznej i musi mieć wyższą wydajność niż standardowe 22kW, to warto rozważyć zakup sprężarki Champion FM22+.

Najlepiej skontaktuj się z nami porozmawiać o sprężarkach tej serii, bo będziemy mieć dla Ciebie świetną ofertę.

 

×
×