Pompy kłowe

Pompy próżniowe kłowe serii C

Dzięki wykorzystaniu zasady sprężania wewnętrznego, pompy próżniowe Elmo Rietschle serii C pracujące na sucho, wytwarzają w sposób bezkontaktowy, wydajny i ekonomiczny próżnię lub sprężone powietrze.

Porównując pompy próżniowe kłowe z tradycyjnymi, rotacyjnymi pompami krzywkowymi (lobowymi) bez sprężania wewnętrznego, można zaobserwować znaczne oszczędności energetyczne na korzyść kłowych pomp próżniowych.

Szerokie zastosowanie dzięki osiąganym parametrom

Stosując kłowe pompy próżniowe C-VLR i kłowe kompresory niskociśnieniowe C-DLR można uzyskać następujące końcowe ciśnienia podczas pracy w trybie ciągłym:

  • Próżnia do 50 mbar (abs)
  • Ciśnienie do 2,2 bar.

Zespoły pomp pracujących w trybie mieszanym ciśnieniowo-próżniowym zapewniają:

  • Podciśnienie o wartości do -0,6 bar (abs)
  • Nadciśnienie o wartości do +1,0 bar.

Dobierając pompę próżniową do zastosowania należy jednak skontaktować się z nami, bo osiągana próżnia końcowa nie jest jedynym kryterium. Należy również popatrzeć na przebieg charakterystyki prędkości pompowania, aby dobrana pompa posiadała również wymaganą wydajność przy określonym podciśnieniu.

Budowa kłowej pompy próżniowej

Niesymetryczne kły stosowane w urządzeniach serii C charakteryzują się optymalnym, bardzo precyzyjnym kształtem, obracają się w sposób bezstykowy i zsynchronizowany dzięki zastosowaniu precyzyjnie wykonanej przekładni zębatej.

Sprężanie jest uzyskiwane na sucho i bez mechanicznego zużywania się elementów. Specjalne uszczelnienia odseparowują komorę sprężania od przekładni.

Wirniki kłowe sterują przepływem medium przez otwieranie i zamykanie kanałów wlotowych i wylotowych. Tak więc w komorze sprężania nie jest wymagana obecność żadnego płynu uszczelniającego.

Zastosowanie wirników łożyskowanych jednostronnie we wszystkich rozmiarach pomp aż do modelu 1000 to jeszcze jedna wyróżniająca się cecha tej technologii.

Elmo Rietschle posiada patent na nowo opracowane wirniki trójkrzywkowe z pośrednim sprężaniem powietrza. Po raz pierwszy próżnia i nadciśnienie są wytwarzane w jednym stopniu.

Dostępne są wersje przeciwwybuchowe o ograniczonym stopniu przecieków, a także pompy próżniowe i kompresory niskociśnieniowe z certyfikatem ATEX oraz wersje HD ze zwiększoną odpornością na obecność pary wodnej lub wyposażone w falownik.

 

Zalety kłowych pomp próżniowych

  • Bezkontaktowa praca na sucho
  • Bezpieczeństwo procesowe i niezawodność
  • Brak oleju w komorze sprężania
  • Dostępne z opcją regulacji częstotliwości
  • Niski poziom hałasu
  • Łożyska smarowane olejem z przekładni pompy
×
×