Pompy śrubowe

Śrubowe pompy próżniowe serii S

Dzięki suchej i bezkontaktowej pracy, śrubowe pompy próżniowe serii S firmy Elmo Rietschle nie wymagają smarowania w komorze pompowania.

Przekłada się to na podstawową zaletę tego typu pompy, którą jest brak zanieczyszczania procesu technologicznego, ani zanieczyszczania środowiska spowodowanych pracą pompy.

Duża różnorodność zastosowań pompy

Śrubowe pompy próżniowe serii S-VSA, S-VSB i S-VSI osiągają próżnię końcową o wartości 0,05 mbar (abs) i mogą pracować przy dowolnym ciśnieniu w zakresie od próżni końcowej do ciśnienia atmosferycznego.

Dobierając pompę próżniową do zastosowania należy jednak skontaktować się z nami, bo osiągana próżnia końcowa nie jest jedynym kryterium. Należy również popatrzeć na przebieg charakterystyki prędkości pompowania, aby dobrana pompa posiadała również wymaganą wydajność przy określonym podciśnieniu.

Budowa i zasada działania

Umieszczone w obudowie pompy dwa równolegle wirniki śrubowe, zsynchronizowane ze sobą przekładni zębatą, obracają się w przeciwnym kierunkach.

Gaz jest sprężany w kierunku otworu wylotowego. Przekładnia i uszczelnienia mechaniczne są smarowane olejem. Chłodzenie uzyskuje się dzięki ciągłemu przepływowi chłodziwa przez obudowę pompy.

Śrubowe pompy serii S charakteryzują się wysoką tolerancją na opary i płyny, są łatwe w obsłudze i mają długą trwałość użytkową, a niska prędkość obrotowa zapewnia pracę przy niskim poziomie hałasu i wibracji.

Różnorodność zastosowań przemysłowych

Śrubowe pompy próżniowe firmy Elmo Rietschle znajdują zastosowanie głównie w wielu różnych dziedzinach przemysłu, w których wymagane jest uzyskiwanie czystej, pozbawionej oleju próżni.

Można je również łączyć ze wspomagającą pompą próżniową w dostosowanych do potrzeb użytkownika systemach próżniowych w celu uzyskania bardzo wysokich wydajności.

Pompy należące do grupy S-VSB znajdują zastosowanie w wielu procesach chemicznych i farmaceutycznych.

Dostępne są też wersje z certyfikatem ATEX.

Powszechne zastosowania przemysłowe, takie jak pakowanie próżniowe, suszenie i powlekanie, a także piece próżniowe są najlepiej obsługiwane przez dedykowane do tego celu pompy próżniowe należące do grupy S-VSI.

 

Zalety śrubowych pomp próżniowych

  • Praca na sucho
  • Wysoka próżnia w jednym stopniu
  • Opcje zaprojektowane dla określonych zastosowań
  • Krótki czas usuwania gazu dzięki wysokiej wydajności ssania
  • Możliwość przepłukiwania / czyszczenia typu CIP
  • Niewrażliwość na uderzenia wodne
×
×